top of page

HAKKIMIZDA

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniArProf. Dr. Engin KARADAĞ ve Prof. Dr. Cemil YÜCEL tarafından kurulmuştur. Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar yapan bağımsız araştırma laboratuvarıdır. ÜniAr Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim alanında araştırmalar yaparak Türk Yükseköğretim Sisteminin gelişimine katkı sağlamayı amaçlamakta olup araştırma bulgularını rapor halinde kamuoyuyla paylaşmaktır. 

 

Tamamen bağımsız doğası nedeniyle ÜniAr, olarak araştırmalarında herhangi bir kurum ya da kişiden finansal destek almamaktayız.

Prof. Dr. Engin KARADAĞ

Araştırma yöntemleri ve istatistik dersleri vermekte ve psikoloji, yönetim bilimi, yükseköğretim ve eğitim alanlarında bilimsel çalışmalar yönetmektedir. 1981 Hacıbektaş doğumlu olan Dr. Karadağ, Gazi Üniversitesinde lisans, Yeditepe Üniversitesinde yüksek lisans ve Marmara Üniversitesinde doktora derecesi; 2010 yılında Eğitim Bilimleri (Eğitim Yönetimi), 2014 yılında ise Psikoloji (Endüstri ve Örgüt Psikolojisi) alanında doçent unvanı almıştır. TÜBA GEBİP ödülüne sahip Dr. Karadağ Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesidir.

Prof. Dr. Cemil YÜCEL

Eğitim politikalari dersleri vermekte ve yönetim bilimi, yükseköğretim ve eğitim alanlarında bilimsel çalışmalar yönetmektedir. 1970 Karabük doğumlu olan Dr. Yücel, Ankara Üniversitesinde lisans, Ohio Üniversitesinde yüksek lisans ve Virginia Polytechnic Institude and State Üniversitesinde doktora derecesi; 2008 yılında Eğitim Bilimleri (Eğitim Yönetimi) alanında doçent unvanı almıştır. Dr. Yücel Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyesidir.

© 2017 by  Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr)

bottom of page